16. Smotra narodnog stvaralaštva ove subote

KUD “Preporod” uz obilježavanje Dana Grada Dugog Sela organizira 16. smotru narodnog stvaralaštva koja će se održati u subotu 7. studenoga u dvorani KUD-a Preporod u Dugom Selu s početkom u 19:00 sati. Nastupaju Folklorni ansambl “I. G. Kovačić” iz Zagreba, ZFA ” dr. Ivan Ivančan” iz Zagreba, FA “Šiljakovina” iz Šiljakovine, Fa “Sesvetska Sela” iz Sesvetskih Sela te KUD “Preporod” i KUD “Rodna gruda” iz Dugog Sela.
Prodaja ulaznica u Knjižari Denova i u dvorani Preporod, po cijeni od 20,00 kuna.

PROGRAM 16. SMOTRE NARODNOG STVARALAŠTVA

DUGO SELO 7.11.2015. GODINA u 19.00 SATI

  1. KUD „PREPOROD“ Dugo Selo

 „Žnjačice pred ižum“- Pjesme i plesovi zagrebačkog Prigorja

  Koreograf: Ivica Ivanković

 Glazbena obrada: Zoran Jakunić

 Umjetnički voditelj: Dalibor Blažević, prof.

 Glazbeni voditelj: Ambrozije Puškarić, Zoran Jakunić, Mario Sorić

  1. KUD „RODNA GRUDA“ Dugo Selo 

„Splet koreografiranih kola bosanske Posavine“

             Koreografija: Ivka Dajaković

             Glazbena obrada: Stipo Dajaković

             Umjetnički voditelj: Ivka Dajaković

             Glazbeni voditelj: Stipo Dajaković

  1. FA „ŠILJAKOVINA“ Šiljakovina

 „Urodila šuma žirovica“-Pjesme i plesovi Brodskog posavlja

 Koreograf: Dubravko Radić

 Glazbena obrada: Dražen Lučan, Tomislav Habulin

 Umjetnički voditelj: Dubravko Radić

 Glazbeni voditelj: Tomislav Habulin

 Kostimograf: Tomislav Miličević

  1. FA SKUD-a „IVAN GORAN KOVAČIĆ“ Zagreb

„Divojku za ruku, rumenu jabuku“

        Koreograf: Vido Bagur

        Umjetnički voditelj: Dubravko Radić

        Kostimograf: Anita Huđek

  1. ZFA „dr. IVANA IVANČANA“ Zagreb 

             „Kolo iz Ražanca“
             Koreografija: dr.sc. Ivan Ivančan

             Glazbena obrada: dr.sc. Ivan Ivančan

             Umjetnički voditelj: Stjepan Perko

             Glazbeni voditelj: Mario First

             Kostimograf: Iva Blažev, Kristina Tomurad

  1. FA „SESVETSKA SELA“ Sesvete

„Sad idemo dole v Posavinu“ -pjesme i plesovi Posavine

 Koreograf: Branimir Milas

 Glazbena obrada: Mario Pleše, Tomislav Habulin

 Umjetnički voditelj: Irena Lacić

 Glazbeni voditelj: Tomislav Habulin

 Kostimograf: Martina Nimac, Matea Ozimc

  1. FA SKUD-a „IVAN GORAN KOVAČIĆ“ Zagreb

„Zagorska svadba“ –svadbeni običaji Hrvatskog zagorja

        Koreograf: Ivica Ivanković

        Glazbena obrada: Ivica Ivanković, Mario Pleše

        Umjetnički voditelj: Dubravko Radić

        Glazbeni voditelj: Tomislav Habulin

        Voditelj orkestra: Mario Pleše

              Kostimograf: Anita Huđek

  1. FA „ŠILJAKOVINA“ Šiljakovina

 „Liko moja tamburice stara“- Pjesme i plesovi like

  Koreograf: Dubravko Radić

 Glazbena obrada: Tomislav Habulin, Dražen Lučan

 Umjetnički voditelj: Dubravko Radić

 Glazbeni voditelj: Tomislav Habulin

             Kostimograf: Tomislav Miličević

  1. KUD „PREPOROD“ Dugo Selo

Odi prelo da se saberemo“ – Pjesme i plesovi Usora

Koreograf: Miroslav Šilić

Glazbena obrada: Dunja Rittman Šotić, Marijan Makar

Umjetnički voditelj: Dalibor Blažević

Glazbeni voditelj: Ambrozije Puškarić, Zoran Jakunić, Mario Sorić

Možda Vas zanima...