Grad Dugo Selo nastavlja s provedbom mjera kojima pruža potporu učenicima osnovnih škola i njihovim roditeljima te će i u školskoj godini 2026./2027. sufinancirati program produženog boravka za učenike s prebivalištem na području Grada Dugog Sela.
Odlukom o sufinanciranju produženog boravka osigurano je sufinanciranje rada voditelja produženog boravka u Osnovnoj školi „Ivan Benković“ Dugo Selo i Osnovnoj školi Josipa Zorića Dugo Selo, kao i sufinanciranje programa produženog boravka za učenike s područja Grada Dugog Sela koji pohađaju Osnovnu školu „Stjepan Radić“ u Božjakovini.
Grad će sufinancirati program produženog boravka u iznosu od 65,00 eura po učeniku mjesečno. Riječ je o iznosu koji predstavlja prosječnu vrijednost dosadašnjeg sufinanciranja koje je Grad isplaćivao osnovnim školama po učeniku.
Za provedbu ove mjere u Proračunu Grada Dugog Sela osigurano je 150.000,00 eura, odnosno isti iznos kao i u prethodnoj proračunskoj godini. Time Grad potvrđuje kontinuitet ulaganja u odgoj i obrazovanje te zadržava razinu potpore koju pruža učenicima i njihovim obiteljima.
Produženi boravak predstavlja važan dio odgojno-obrazovnog sustava jer učenicima osigurava kvalitetno organizirano vrijeme nakon redovne nastave, stručnu pomoć u učenju i izvršavanju školskih obveza te sudjelovanje u raznovrsnim odgojno-obrazovnim aktivnostima, dok roditeljima omogućuje lakše usklađivanje poslovnih i obiteljskih obveza.
Grad Dugo Selo nastavit će planirati i osiguravati sredstva za programe koji izravno pridonose kvaliteti života djece i njihovih obitelji te će i ubuduće ulagati u mjere kojima se unapređuje standard u području odgoja i obrazovanja.
